Ratowanie na Spontanie” w Parku Trampolin JumpWorld Radom

„Ratowanie na spontanie”, czyli pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej oraz honorowa zbiórka krwi odbyło się w sobotę w Parku Trampolin JumpWorld Radom przy alei Grzecznarowskiego 29/31.

W sobotę, 19 stycznia w godzinach 13.00 - 18.00 w Parku Trampolin JumpWorld Radom odbyła się akcja pod nazwą „Ratowanie na Spontanie”. W akcję zaangażowała się również młodzież z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

"Cieszymy się bardzo, że możemy organizować takie wydarzenia. Chcemy pomagać, chcemy edukować i pokazywać, że ratowanie jest łatwe, proste oraz spontaniczne, stąd nazwa naszej akcji."

"Cieszmy się również z tego, że osoby, które do nas przychodzą, wychodzą z bardzo potrzebną wiedzą, która miejmy nadzieję, że im się nie przyda, ale będą mieli możliwość do chwalenia się nią i przekazywania dalej" - mówił nam Łukasz Ranecki, menadżer Parku Trampolin JumpWorld.

Oprócz przekazania wiedzy teoretycznej „jak ratować”, znalazło się oczywiście miejsce na zajęcia praktyczne. Zdobyte umiejętności można było przećwiczyć na fantomach o różnych rozmiarach z wykorzystaniem sprzętu medycznego. Na najodważniejszych czekały nagrody ufundowane przez Restaurację Bolek i Lolek 2 oraz JumpWorld Radom.

Do dyspozycji uczestników był też automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED). W obecnych czasach sprzęt ten jest powszechnie dostępny, jednak z powodu braku wiedzy, jak go wykorzystać, wciąż rzadko używany. Warsztaty medyczne w JumpWorldzie odbywały się również z udziałem M-Team. Każdy co półtorej godziny.

Obok pokazów i warsztatów dotyczących pierwszej pomocy, w miejscu trwania akcji ponownie gościło Centrum Krwiodawstwa w Radomiu, które prowadziło zbiórkę krwi.

"Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie ona, a jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że jej oddanie to rodzaj posłannictwa" - podkreślała Katarzyna Stanios z Centrum Krwiodawstwa.

Spontaniczna akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród klientów Parku oraz Galerii Feniks. 
mk
treść pochodzi z echodnia.ue


« powrót